نشست تخصصی گروههای علمی پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان اردبیل به میزبانی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان برگزار شد

 

 

در این نشست شیر پور رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد پارس آباد مغان ضمن ارائه گزارش كلی از وضیعت علمی پژوهشی واحد گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد با 3400 دانشجو در 41 رشته كاردانی وكارشناسی و 55 عضو هیات علمی تمام وقت که 7 نفر از این تعداد در مقطع دکترا هستند یكی از دانشگاههای بزرگ منطقه است .

ایشان با اشاره به كسب مقامهای بین المللی توسط اساتید و دانشجویان در حوزه های مختلف پژوهشی گفت: این واحد دانشگاهی با ارائه 12 مقاله در نشریات بین المللیisi   و 48  مقاله خارجی در كشورهایی چون یونان ، مالزی ،اسپانیا ، كانادا و نزدیک به 200 مقاله در همایشهای ملی گام بزرگی در عرصه پژوهشی منطقه برداشته است .

همچنین شیرپور با اشاره سال همت مضاعف و کار مضاعف گفت : با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال همت مضاعف و کار مضاعف این دانشگاه در راستای عملکرد بهتر و کاربردی تر کردن این پیام با تشکیل کارگروه ویژه تلاش خود را دو چندان کرده است.

شیرپور گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد می کوشد تا با اخذ مجوز برای رشته های مورد نیاز منطقه در سطوح بالاتر همچون کارشناسی ارشد گامهای بزرگی را در راستای ارتقاء سطح علمی پژوهشی منطقه خواهد برداشت.

 

مهندس بهزاد عضو هئیت مدیره شركت كشت وصنعت مغان نیز با اشاره به فعالیت این شركت در حوزه های مختلف گفت: شركت كشت وصنعت مغان با تنوع فعالیت در حوزه صنعت ، زراعت ، باغات میوه ودامپروری یكی از شركت های منحصر به فرد خاورمیانه است .

بهزاد گفت : در حوزه زراعت این شركت مساحت 21860 هكتار زمین زراعی را تحت پوشش خود دارد كه از این لحاظ 19802 هكتار آبی و 2063 بصورت دیم به بهره برداری می رسد .

وی گفت: باغات میوه این شركت با مساحت 3267 هكتار از مجموع 75 درصد تولیدات خود را مستقیماً وارد بازار میكند و25 در صد مابقی را تولید میوه های صنعتی بعهده دارد .

دكتر ابراهیمی مسئول بسیج اساتید استان اردبیل نیز با بیان اینكه هرچه داریم به بركت خون شهدا و ایثار گران است گفت: اهداف بسیج فقط در فعالیت علمی ، اعتقادی و سیاسی خلاصه نمی شود بلكه نقش آن تربیت وپرورش انسان با اندیشه ها و آرمانهای ولایت فقیه است. همانطور كه خدادر قرآن درخصوص تربیت انسانها صحبت فرموده وانبیا خود را جهت تحقق این امر هدایت فرموده است اساتید نیز باید در خصوص تربیت نسل آینده با آرمانهای ولایی تلاش كنند .

وی گفت: از جمله اهداف بسیج اسا تید پناهگاه فكری برای نخبگان جامعه است واین از افتخارات بیسج اساتید است كه محیط فرهنگی دانشگاهها را با برنامه های فرهنگی كه نعمت بزرگی از حضرت حق است هدایت واستمرار بخشد .

 

در ادامه دكتر خوش طینت : از اهداف وشخصیت والای حضرت امام (ره) علیه واز خصوصیات معنوی وعرفانی حضرت امام با اشاره به اشعار و غزلیات امام اشاره كرده وگفت اشعار حضرت امام از لحاظ عرفانی منحصر به فرد است به طوری كه اهل دل وتخصص جهت شكافتن وتفسیر این اشعار باید بود تابتوان دریچه از نور را در وجود خود احساس كرد نوری كه انسان را به قرب الهی هدایت می كند .

از دیگر برنامه های بسیج اساتید استان  اردوی تفریحی - صنعتی بود كه نزدیك به 100 نفر از اعضای شورای مركزی بسیج اساتید استان از سد میل مغان (مرز بین جمهوری اسلامی ایران وكشور آذربایجان )– كارخانه لبنیات وباغات میوه شركت كشت وصنعت دامپروری مغان دیدن كردند.

نوشته شده در تاریخ 1389/03/20    | توسط: علی یوسفی    | طبقه بندی: اخبار و رویدادها،     | نظرات()