هفدهم مرداد در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد مغان با حضور فرماندار ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از اصحاب خبر و مطبوعات شهرستان از جمله خبرنگاران هفته نامه ها ، روزنامه های محلی ، خبرنگارانان خبرگزاری ایرنا ، ایسنا ، جمهوری اسلامی و علی یوسفی مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان و خبرنگار خبرگزاری آنا ، ایسکانیوز و فرهیختگان تجلیل بعمل آمد.

در این جلسه جابر ایزدپناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد ضمن خیرمقدم گویی و تبریک روز خبرنگار گفت : خبرنگاران امانت داران و صدیقان امر خبر و اطلاع رسانی صحیح و دقیق اند . اطلاع رسانی و خبر رسانی ریشه در دین ما دارد به طوری که در زمان حضرت رسول اکرم (ص) نیز در راستای پیاده نمودن اهداف اسلامی از وجود اطلاع رسانان استفاده می شد. یا می توان به واقعه عظیم کربلا اشاره کرد که حضرت زینب کبری (س) خبرسان واقعی واقعه عاشورا بود که ما هر چه می دانیم و برایمان نوشته اند به خاطر ایشان است.

ایزدپناه گفت : با ذکر این اوصاف خبرنگاران ما وظیفه سنگین و خطیری بر عهده دارند که باید رسالت راستین خود را جامه عمل بپوشانند .

همچنین ایشان با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان از خبرنگاران خواست تا برنامه های ماه مبارک رمضان در شهرستان را که همه ساله با برنامه های متنوع علوم قرآنی همراه است تحت پوشش کامل درآورند.

در ادامه خدابنده فرماندار شهرستان پارس آباد با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت :  خبرنگاران تصویرگران قلم به دست راه حقیقت هستند که نگاه جامعه را به سوی تعالی سوق می دهند . یک خبر نگار باید حق گو و حق جو باشد.

خدابنده گفت : خبرنگاران ما باید دست در دست هم داده و برنامه های فرهنگی و عملکرد موفق شهرستان ، مشکلات و مسائل شهرستان را به قلم بکشند . ما شاهد رشد فرهنگ اسلامی در شهرستان هستیم . راهپیمایی خود جوش مردم ولایت مدار شهرستان پارس آباد درروزهای 8 و 9 دی ماه 88 ، حضور گسترده چند هزار نفری در نماز جمعه ، کسب رتبه های برتر علمی ، حضور پرشور و گسترده در راهپیمائیها از عملکرد مثبت شهرستان است که باید به تصویر کشیده شود تا حقی از کسی یا شهرستان پایمال نگردد.

همچنین وی گفت : انتقاد سازنده از مسئولین نیز خود گامی است در رشد و پیشرفت منطقه و ما نیز از آن استقبال می کنیم اما انتقاد باید سازنده باشد و به دور از غرض ورزی و سوء استفاده های شخصی . در انتقاد نباید شخصیت حقیقی و خانوادگی یک مسئول زیر سوال برود اگر انتقادی هست باید راهکار و پیشنهادی هم باشد.

در ادامه برنامه از خبرنگاران و اصحاب خبر و مطبوعات با اهداء لوح تقدیر و هدیه تجلیل به عمل آمد.

نوشته شده در تاریخ 1389/05/17    | توسط: علی یوسفی    | طبقه بندی: روابط عمومی واحد،     | نظرات()