دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان با همکاری دفتر بسیج دانشجویی ، دفتر فرهنگ اسلامی و دفتر روابط عمومی واحد همایش گوهر حجاب و عفاف را با حضور خواهران دانشجو برگزار کرد.

در این همایش حجت الاسلام والمسلمین دولتی معاون فرهنگی واحد ضمن خیر مقدم گویی از همکاری اساتید حوزه علمیه خواهران ثامن الحجج شهرستان پارس آباد در این همایش تقدیر و تشکر کردند.

 

معاون فرهنگی واحد پارس آباد عفاف و حجاب را از جمله مباحث وسیع و پردامنه دانست و گفت : به دلیل اهمیت موضوع دانشگاهها با برگزاری همایش ها و نشست ها با دانشجویان و اساتید حوزه و دانشگاه در ترویج این فرهنگ بیش از پیش تلاش نمایند.

دولتی با ذکر این نکته که حجاب و عفاف مختص خواهران نیست بلکه برادران را نیز شامل می شود گفت : حجاب مبین ظاهر و عفاف بیان کننده باطن آدمی است و حجاب در کل عبادتی فردی و اجتماعی است . وقتی فردی اجتماعی است تبدیل به قانون شده و اجرای آن بعهده همه کسانی است که در جامعه زندگی می کنند . قانون نیز لازم الاجراست پس مختص جنس یا افراد خاصی نمی باشد.

دولتی بهترین الگو را برای حجاب و عفاف حوزه دانست و از دانشجویان خواست تا با الگو قراردادن طلبه ها مواردی را که جامعه اسلامی می پذیرد و فرهنگ اسلامی جامعه الگو برداری نمایند.

همچنین ایشان با اشاره به فعالیت طلبه ها ی خواهر در دانشگاهها و مراسمات و برنامه ها و حتی ادارات گفت : حجاب به هیچ وجه مانعی برای خواهران و بانوان نمی باشد و فعالیت های عملی خواهران طلبه جواب عملی این امر است.

خرمی مسئول دفتر بسیج دانشجویی نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و اهداف بسیج دانشجویی گفت : در حال حاضر یکی از هجمه ها و دست اندازی دول غربی و استکبار تهاجم فرهنگی و جنگ نرم است که با استفاده از اهرم هایی مانند خدشه به ارزشهای دینی و زیر سوال بردن ارزشهای دینی و اعتقادی مسلمانان در صدد مقابله با رشد فکری و همه گیر شدن دین مبین اسلام هستند.

وی گفت : با توجه به موارد فوق اهمیت به مسئله حجاب و عفاف یکی از راههای مقابله با این دسیسه ها و توطئه های دشمنان است و تک تک دانشجویان بویژه دانشجویان خواهر بسیجی وظیفه حفظ ارزشها و باورهای دینی و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را بر عهده دارند.

در ادامه خانم محرمی از اساتید حوزه ثامن الحجج خواهران شهرستان با ذکر این نکته که حجاب و عفاف یکی از مسائل مهم دینی است و آیات و روایات معتبری در این خصوص ارائه شده است گفت : حفظ حجاب یکی از راههای نجات یک زن از آلودگی های نفسانی و پلیدی هاست که زینت و ظرافت آن در سایه پوشش و حجاب بدست خواهد آمد.

 

محرمی گفت : حجاب نوعی پوشش و پرده است که موجب حفظ حرمت و اصالت و زیبایی زن است . حجاب نه محدودیت دارد و نه محدویتی را بدنبال می آورد بلکه حجاب پلی است به سوی کامل بودن و  آرامش روحی .

ایشان با اشاره به دسیسه ها و برنامه های دشمنان اسلام با ترویج فرهنگ بدحجابی گفت : اسلام ستیزان با ترویج این فرهنگ بدنبال مسئله بی حجابی هستند  بطوری که بدحجابی در نهایت و مطمئناً بی حجابی را بدنبال خواهد داشت و وظیفه دانشجویان و خواهران دانشجو و بسیجی است که در مقابل این تهدیدات با حفظ حجاب و ترویج و بسط و گسترش آن از فرهنگ اسلامی و آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع و مواظبت نمایند.

در ادامه این مراسم از خواهران فعال در عرصه فرهنگی  با اهداء هدایایی تجلیل بعمل آمد.  

نوشته شده در تاریخ 1389/08/11    | توسط: علی یوسفی    | طبقه بندی: اخبار و رویدادها،     | نظرات()