در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش از پژوهشگران نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان با حضور هیأت رئیسه ، کارکنان ، اعضای هیأت علمی و اساتید واحد تجلیل بعمل آمد.

دکتر عباسعلی ایمانزاده معاون آموزشی واحد پارس آباد ضمن تبریک هفته پژوهش ، فعالیت های پژوهشی را اساس توسعه و تعالی عنوان کرد.

وی گفت : اگر در جامعه ای تحقیق و پژوهش نباشد بنابر این دانشی نیز وجود نخواهد داشت پس بنابراین لازمه علم و دانش تحقیق و پژوهش است.

همچنین ایشان با توجه به رشد چشمگیر حوزه پژوهشی واحد و ارتباط تنگاتنگ و همکاری حوزه پژوهش و آموزش از نقش سازنده تعامل دو حوزه سخن گفت.

در ادامه دکتر میرمحمود حسینی معاون پژوهشی واحد پارس آباد نیز ضمن ارائه گزارش از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان از نقش دانشگاه در توسعه و تعالی و ارتقاء سطح علمی شهرستان مطالبی را عنوان کرد.

حسینی گفت : یكی از مهمترین عوامل موثر در پیشرفت جوامع ، توجه به پژوهش و تحقیق و ارج نهادن به جایگاه پژوهشگران و پژوهندگان عرصه‌ی دانش‌بخصوص در جامعه‌ی دانشگاهی است

وی افزود : جوامعی كه ابتدا زمینه‌ و بستر مساعد پژوهش و تحقیق  و دانش اندوزی را آماده  می سازند و آن را خمیر مایه امورشان قراداده‌اند ، مدارج ترقی و بالندگی و رشد و توسعه را هر چه مطلوبتر و در زمان كوتاهتری سپری كرده‌اند . بدون شک دستیابی به توسعه همه جانبه بدون بهره‌گیری مناسب از یافته‌های پژوهشی میسر نخواهد بود . تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در نظام آموزشی كشور بخصوص دانشگاهها ایجاد می‌نماید زمینه‌ی مناسب برای رشد و پرورش پژوهشگران اولویت‌ ویژه نظام آموزشی و پژوهشی قرار گیرد.

در ادامه 10 نفر از پژوهشگران نمونه واحد که در طول سال جاری افتخاراتی برای این واحد دانشگاهی کسب نموده اند و ارائه مقالات در سطح بین الملل و اختراع و تألیف کتاب را در کارنامه خود دارند از سوی هیأت رئیسه واحد لوح تقدیر و هدایایی دریافت نمودند.

نوشته شده در تاریخ 1389/10/8    | توسط: علی یوسفی    | طبقه بندی: اخبار و رویدادها،     | نظرات()