به مناسبت ایام رحلت بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم سوگواری و عزاداری با صدای مداحان اهل بیت (ع) ، گروه تواشیح به همراه سخنرانی سخنران برجسته كشوری ، با حضور مسئولین ادارات، جامعه روحانیت شهرستان، اساتید و دانشجویان در محل سالن اجتماعات واحد پارس آباد برگزار گردید.

 

در این مراسم كه با قرائت قرآن توسط حاج شجاعی قاری ممتاز كشوری آغاز گردید، حجت الاسلام والمسلمین دولتی معاونت فرهنگی واحد ضمن خیرمقدم گویی و عرض تسلیت بمناسبت ایام فاطمیه و شهادت دخت رسول اكرم (ص) حضرت فاطمه زهرا، از دانشجویان خواست تا با الگو قراردادن بانوی دو عالم  به وظیفه اصلی خود یعنی حجاب و عفاف بیش از پیش عمل نمایند.

دولتی گفت : حضرت فاطمه زهرا بانوی بزرگوار ، شخصیتی بی بدیل و نمونه برای جهانیان بوده و هست كه با شناخت بهتر ایشان و مطالعه بیشتر در خصوص فضائل اخلاقی آن بزرگوار می توان به این امر مهم پی برد.

حجت الاسلام و المسلمین مهندسی از كارشناسان و اساتید اخلاق و برجسته كشوری از انسان بعنوان مجموعه ای از گرایش ها و بینش ها نام برد كه در راستای رسیدن به كمالات انسانی در تكاپوست.

مهندسی گفت : انسان در در جستجوی هویت انسانی است و این بستگی به نوع نگاهی است كه از انسان از انسانیت دارد. در اسلام از انسان تعریف والا و منحصر به فردی ارائه شده كه با مد نظر قراردادن خداوند قابل تعریف است. انسان دارای اضطراب ها ، شكست ها و نگرانیهایی است كه دلیل آن تفكرات انسانیست .

انسان بیشتر تمایل دارد به نیازهای جسمی خود توجه كند و از نیازهای روحی خود غافل است كه مصداق این امر جامعه غربی است كه همه چیز را در ظاهر انسان خلاصه میكند.

وی گفت : ما باید هویت انسانی خود را بازنگری كنیم ، خود را بشناسیم و بینش انسانی خود را در راه رسیدن به كمال انسانی بسوی قرب الهی هدایت نماییم و بهترین راه تمسك و استعانت از ائمه معصومین (ع) است و هویت انسانی با تكیه بر اصل ولایت ، هویت انسانی به شكل حقیقی تعریف میشود.

از دیگر برنامه های این مراسم مداحی و اجرای گروه تواشیح بود .

نوشته شده در تاریخ 1389/02/23    | توسط: علی یوسفی    | طبقه بندی: اخبار و رویدادها،     | نظرات()