همزمان با سالروز آزادی خرمشهر ، روز مقاومت ، ایثار و پیروزی  دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد به همت دفاتر فرهنگ اسلامی ، روابط عمومی ، بسیج اساتید ، بسیج دانشجویی و معاونت دانشجویی اردوی فرهنگی با حضور مسئولین سپاه شهرستان و میهمانان ویژه فرهنگی ، دانشجویان واساتید بسیجی  دانشگاه برگزار كرد.

0wk7p4k804ihhcualety.jpg

شیرپور رئیس واحد ضمن خیرمقدم گویی و تبریك سالروز آزادی خرمشهر گفت : فتح خرمشهر از اعجاز قرن و امداد غیبی حضرت حق بود كه به حق حضرت امام (ره) فرمودند : خرمشهر را خدا آغاز كرد.

شیرپور گفت : یكی از برنامه های فرهنگی واحد بسط و گسترش فرهنگ بسیجی و اسلامی است كه دفاع از ارزشهای انقلاب و آرمانهای حضرت امام (ره) و شهیدان سرلوحه این برنامه هاست.

وی گفت : دانشجویان و اساتید باید با مطالعه و انتقال رشادتهای رزمندگان در دفاع از كشور اسلامی شان و با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه و هدف شهدا و ایثارگران و رزمندگان اسلام باشند.

در ادامه سردار اكبری از سرداران سرافراز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبیین اهداف عملیات بیت المقدس و چگونگی و شكل گیری این هدف مطالبی را بیان كردند.

اكبری با ذكر این نكته كه این عملیات معجزه ای بود كه حتی دشمنان ایران و اسلام را سردرگم و حیرت زده بود گفت : اهداف و نیات رزمندگان به رهبری معمار كبیر انقلاب دفاع از مرزو بوم و جنگ و مبارزه با كفار بود كه با كمترین امكانات و تجهیزات نظامی در برابر دشمنان اسلام كه بیشتر كشورهای غربی و اروپایی از آنان حمایت میكردندایستادگی كردند و سرانجام با مقاومت و ایستادگی و جهاد در راه خدا در عملیات بیت المقدس سال 61 رژیم متجاوز عراق را از خرمشهر كه به اشغال رژیم منفور عراق درآمده بود آزاد و یك حادثه تاریخی بوجود آورند.

در ادامه اكبری از خاطرات آزاد سازی خرمشهر مطالبی ارائه و از حاضرین پذیرایی ( ناهار ) بعمل آمد.

نوشته شده در تاریخ 1389/03/3    | توسط: علی یوسفی    | طبقه بندی: اخبار و رویدادها،     | نظرات()